Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Rozhodně nejlepší obchod v Brně, pokud to se sportovní obuví myslíte vážně ;)

Petra Šimíková

Specializovaný obchod na sportovní vybavení. Přátelský přístup zaměstnanců, slušný výběr zboží.

Karel Honor

Objednal jsem zboží přes e-shop s vyzvednutím na pobočce v Brně. Telefonicky jsem byl informován vstřícným pracovníkem o stavu objednávky i termínu doručení. Ještě příjemnější byla moje návštěva na prodejně, kde jsem byl mile zaskočen ochotou a nadšením obsluhující prodavačky. Jednoznačně doporučuji osobní návštěvu pobočky v Brně.

Vlastimil Svec

Pokud chcete boty na běhání a skvělé rady, tak mohu vřele doporučit.

Tomáš Moučka

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Brno, Údolní 27
Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00
V pondělí 6.7. z důvodu státního svátku zavřeno.

+420 724 955 068
brno@sanasport.cz