Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Vždy velmi mila a ochotna obsluha. Nakupuji zde opakovaně a jsem velmi spokojen.

Tomáš Hübner

Nákup proběhl v naprostém pořádku a velmi rychle. Rozhodně doporučuji.

Josef Jedlicka

Vždy poradí, jsou ochotní a umějí naslouchat zákazníkovi. Vřele doporučuji.

Zdenek Janecký

Navštívil jsem prodejnu v Brně na Údolní. Jako začínající běžec jsem byl jako Alenka v říši divů. Nejdříve mi prodavač udělal diagnostiku došlapu, vyzpovídal mě, jak často běhám, kde běhám, kolik chci investovat do bot atd. a na základě těchto informací mi vybral několik modelů, které jsem vyzkoušel a mohl se přímo v prodejně proběhnout na běžeckém pásu a následně i na běžeckém chodníku, který je přímo v prodejně. Rozhodně doporučuji všem vyzkoušet takové služby!

mr. jockie

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Brno, Údolní 27
Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00
Ve středu 08. 05. 2024 - Den vítězství - Zavřeno

+420 724 955 068
brno@sanasport.cz