Diagnostika je základ pro zdravý běh

Změříme váš došlap na moderní diagnostice a pomůžeme vybrat boty, které vám skutečně sednou. Díky tomu bude váš běh přirozenější a zdravější.

Se správnou botou…


zlepšíte stav pohybového aparátu dolních končetin

vylepšíte techniku běhu a zvýšíte svůj tělesný výkon

eliminujete únavová zranění a nesprávný tělesný rytmus

Neutrální došlap

Je-li váš úhel došlapu neutrální, máte vyhráno. Jde totiž o ideální variantu, kdy přenos váhy z paty na špičku probíhá přes střed podrážky a chodidlo zatěžujete rovnoměrně. Pro zdravý běh tedy nepotřebujete žádná speciální opatření. Gratulujeme! :-)

Pronace

Pronace znamená, že se chodidlo při došlapu vtáčí dovnitř. Mírná pronace je nezávadná a zejména u žen velmi obvyklá. Výraznější vychýlení ale může mít neblahý vliv na postavení kolen a kyčlí, proto si vybírejte boty se stabilizačními prvky na vnitřní straně podešve.

Supinace

Máte-li sklon k supinaci, znamená to, že našlapujete na vnější stranu chodidla. Při supinaci obvykle stačí vybírat si neutrální obuv, ovšem pokud je rotace výrazná, sáhněte po botách se stabilizačními prvky na vnější straně podešve.

Nejlepší běžecká speciálka v Brně. Precizní, ale nenafoukaný personál. Můžu jedině doporučit.

Filip Šolc

Prodejna je skvělá, ale co je daleko důležitější-obsluha je naprosto špičková, profesionálové, kteří vám poradí, jsou ochotní, přátelští a trpěliví. Po dlouhé době jsme si manželem nakupování užili a odcházeli jsme nadšeni. Určitě se budeme vracet. Díky

Dagmar Mlýnková

Skvěle pečují o zákazníka, maximální spokojenost. Doporučuji!

Daniel Mikláš

Rozhodně nejlepší obchod v Brně, pokud to se sportovní obuví myslíte vážně ;)

Petra Šimíková

Na prodejně vám změříme došlap

Chci diagnostiku

Stavte se u nás

Sanasport Brno, Údolní 27
Po-Pá 10:00-18:00, So 9:00-13:00

+420 724 955 068
brno@sanasport.cz